Aktuality

Jak vybrat longboard?

21.06.2017

Často se nás ptáte jak vybrat vašemu dítěti správný longboard pro náš longboard camp. Rozhodli jsme se tedy sepsat pár základních pravidel a zejména odkázat na osvědčené e-shopy a zdroje s podrobnějšími informacemi.

První základní otázka je, kolik jste ochotni do longboardu investovat. Klasicky jak ve všem platí, čím dražší tím lepší. Na druhou stranu jestli longboard kupujete úplnému začátečníkovi, tak určitě není potřeba hned začínat s profesionálním modelem - stejně tak jako například u lyží (u inline bruslí je to trochu jiná písnička, tam šetřit nechcete, protože je třeba mít kvalitní botu ve které vaše dítě stráví i 5 hodin denně). Nicméně zpět k longboardu - na internetu je mnoho obchodů na kterých se dá longboard pořídit. Doporučili bychom vám například následující: www.snowpanic.czwww.longshop.cz a www.longboardshop.cz. To jsou obchody specializované přímo na longboardy. Komplety se v těchto obchodech nachází zhruba od 3.000 Kč výš. Nicméně jedná se o osvědčené značky se zárukou kvality. Další plus těchto obchodů je, že v nich pracují a vedou je sami longboarďáci, kteří se v tomto oboru vyznají a velice rádi vám při návštěvě se vším poradí a vše vám vysvětlí. Pokud však hledáte levnější variantu, tak je mnoho obchodů, které nabízí komplety už od cca 1.500 Kč.

Další hlavní kritérium je velikost a tvar. Ideální tvar pro úplný začátek je pintail. Zvládnout se však vše dá i na jiných tvarech a rozdíl pro začátečníky bude minimální. Velikost je hodně individuální. Deska pro začátečníky by měla být někde mezi 75-100 cm. Zde ale také platí to co všude. Základy se dají naučit i na kratší či delší desce a rozdíl nebude příliš znatelný. Pokud si chcete počíst komplexnější článek k nákupu longboardů a čeho se vyvarovat - výborný naleznete zde www.longboardshop.cz/jak-si-vybrat-longboard.

Už se nemůžeme dočkat až to v létě rozjedeme :)

 

 

Poslední novinky