Aktuality

Z Dubaje na příměstský tábor do Prahy

08.09.2017

Během letních příměstských táborů se v tomto létě odehrál jeden výjimečný příběh. Až z daleké Dubaje dorazila na léto do Prahy paní Yana s dcerami Ivettou a Aveliií, které z letních prázdnin strávily celé 4 týdny v našich příměstských táborech! Starší Ivetta se zúčastnila 2x inline campu a 2x longboard campu, který se na Chodově odehrával poprvé. Mladší Avelia, která během prvního turnusu oslavila šesté narozeniny, se zúčastnila 3x inline campu a 1x longboard campu.

Využili jsme tuto příležitost a s rodinou v čele s otcem Dmitrym, který na dálku vyřizoval veškeré potřebnosti, pořídili krátký rozhovor na téma prázdnin v Praze a našich příměstských táborů. Níže také naleznete vybrané fotky ze všech týdnů, kterých se dívky zúčastnily.

Proč jste se rozhodli vyrazit na léto do Prahy?
"V Dubaji jsme až zoufale postrádali čerstvý vzduch a snili jsme o útěku od extrémních letních teplot (až 47°C a vysoká vlhkost). Podnebí v Praze je příjemné a celé město je plné zeleně."

Jak jste na nás přišli a proč jste se rozhodli využití služeb naší společnosti?
"Zpočátku jsme hledali pobytové sportovní tábory spíše mimo město, ale kvůli nízkému věku Aveliie (6 let) byla pouze Ivetta způsobilá pro celotýdenní tábory. Abych byl upřímný, bylo velmi obtížné najít vaše tábory na internetu, protože všechny informace na vašem webu jsou v českém jazyce, možná stojí za to zvážit i anglickou mutaci, myslím, že to může pomoci získat více klientů (během července jsme spustili i anglickou mutaci webu www.inlinetaborpraha.cz, pozn. red). Když se konečně podařilo naleznout HEPA Outdoor Fitness, největší výhodu představoval fakt, že v rámci jednoho turnusu a lokality nabízíte jak inline tábor, tak i ten longboardový. Fotky z táborů vypadaly také velmi atraktivně. Následně jsme poslali e-mail s dotazy a vaše odpověď byla velmi rychlá a podrobná, díky za to!"

Jak nejraději trávíte svůj volný čas a jaké jsou vaše nejoblíbenější sporty?
"Naší nejoblíbenější činností je snowboarding, celý rok je pro nás v podstatě příprava na zimní sezónu. Cokoli děláme - inline bruslení, longboarding, gymnastika nebo plavání, všeho kvůli snowboardu. Kdekoli žijeme, jsme hladoví po sněhu."

Kdy začaly holky s bruslením/ longboardem?
"Aveliia začala s inline bruslením ve věku 3 let, pak navázala na lyžování (jediná lyžařka v naší rodině). Ivetta v létě bruslí a jezdí na longboardu a v zimě na snowboardu."

Co se holkám na táborech líbilo nejvíce?
"Holky si užívaly každý den velkou porci zábavy. Výuka probíhala formou her, přípravou na vystoupení, opět hry... Bylo snadné a zábavné zlepšovat své dovednosti při tomto režimu."

Užívají si holky více inline bruslení nebo longboarding?
"Na inline bruslení se jim líbí rychlost, u longboardingu triky. Avelii se longboarding zalíbil, protože to pro ní bylo něco nového a také proto, že je to trendy, výzva a velká zábava zároveň."

Která cvičení si holky nejvíce oblíbily?
"Aveliia zbožňuje všechny triky a jízdu vzad. Ivetta zase cibulky."

Jak moc se podle Vás holky zlepšily během 4 týdnů na bruslích a longboardu?
"Docela dost. Aveliia, zejména proto, že na longboardu stála poprvé a začalo jí to bavit. Pravděpodobně ji v nadcházející zimě přeučíme z lyží na snowboard :)"

Jak si holky rozuměly s ostatními dětmi během táborů?
"Většina dětí v táborech mluví anglicky, takže pro dívky bylo celkem snadné se dorozumívat a najít kamarády. Obecně byla v táborech vždy velmi přátelská a pozitivní atmosféra a věřím, že je to především zásluha mladých a iniciativních instruktorů, kteří zjevně milují svou práci!"

Co si myslíte o programu táborů, instruktorech a lokalitě?
"Pro mé dcery byli trenéři spíše přátelé než přísní učitelé, takže holky zapadly velmi rychle. Výuka byla vždy velmi zábavná a fascinující. Lokalita je dobrá, bylo skvělé, že děti trávily čas na čerstvém vzduchu, ve velmi zelené oblasti."

Doporučili byste naši společnost?
"Rozhodně ano! Celkově, včetně nádherné Prahy samotné, to byly naše nejlepší letní prázdniny."

Jak vám chutnala česká kuchyně?
"Abych řekl pravdu, česká kuchyně je velmi chutná, ale také příliš mastná a má vysoký obsah kalorií. Takže musíte nutně sportovat, abyste moc nepřibrali :)"

Jak jste si celkově užili Prahu a vrátíte se někdy zpět?
"Prahu jsem si užili moc, její krásnou architekturu, velmi dobře organizovanou veřejnou dopravu, poměrně levné ceny, příjemné klima, spoustu zelených parků a samozřejmě skvělé HEPA Outdoor Fitness campy! Co se týče druhé části otázky - jsme velice rádi, že můžeme navštěvovat různé kouty světa, každou svou cestu chceme navštívit novou zemi. Doufáme, že se nám podaří najít pro naši další cestu něco podobné úrovně na jiném místě. Ale přinejmenším po tomto létě víme, kam se vždy můžeme vrátit, pokud nikdo nebude schopen překonat vaši pohostinnost a stupeň zábavy!"

        

Poslední novinky